top of page
new 3 up home.jpg

Z. Pellump Gani Pilinci i lindur me 16 Prill 1948 ... në burgun e Maliqit ..

Familja më e pasur e Pilincit ... dhe patriotët ...

Familja Pilinci ka punuar për një shekull për çështje kombëtare .... Pilincat e vrarë me shekuj ... nga plumbat e armiqve shekullorë ...

Ster-Gjyshi i tij Z. Hamet Gani Pilinci i frymëzuar nga çështjet kombëtare ... dhe i diplomuare në Yale College Connecticut, SHBA në 1877-1881 ..

Gjyshi Z. Hetem Hamet Pilinci, i diplomuare në New York College, USA në 1912-1916 ... atëherë gjyshi i tij Prof. Hetem Hamet Pilinci me një mision të veçantë në Amerikë 1921-1922 me mikun e tij të hershëm Z. Ulysses Grant-Smith, me punën të gjyshit të tij 'Pilinci ...' shoku i tij u emërua ambasador në Shqipëri, gjyshi i tij Prof. Pilinci dhe ambasadori Ulysses Grant-Smith mbërritën në Tiranë në nëntor 1922 ...'

 

Kështu që Pellump Gani Pilinci lindi në 16 prill 1948. Pasi u rrëmbye nga komunizmi sllavo-rus ..., vilat u dogjën dhe fabrikat plaçkitën tërë pronën .... të kuqtë e Stalinit !? ata arrestojnë gjyshin e tij, xhaxhallarët, babanë 'Gani Hetem Pilinci dhe nënën Zarife Pilinci shtatë muajshe shtatëzënë .... Kështu që Pellump Gani Pilinci i lindur në burgun e Maliqit pas 7 shtatë ditësh arrestimi .... Pellump Gani Pilinci në kampe përqendrimi.., Tepelena , Kruje, Saver, Shtyllas, Gjaze, përsëri Shtyllas ... komunistët eksperimentuan për herë të parë me Pellump Gani Pilincin !? për pesë vjet nën arrest shtëpiak.

 

Z. Pellump Gani Pilinci si familje, 'Me ndihmën e miqve të gjyshit të tij, amerikanë amerikanë ...' Z. Pellump Gani Pilinci, arrin në Amerikë në maj 1975 ...

 

Prof. Pellump Gani Pilinci u diplomua në Universitetin Shtetëror të Montclair NJ në 1980 me diplomë master’s degree dhe gjithashtu ka përfunduar shumë kurse speciale speciale ndërkombëtare ... Ai ka qenë profesor në disa College NJ...

 

Në fillim të vitit 1976, Pilinci u takua me zotin George H.W. Bush ..., zoti Bush e dinte për familjen "Pilinci". Bush dhe Pilinci udhëtuan disa herë në Ballkan, Evropë, Shqipëri.

 

Ishte ideja e Bushit për të rrëzuar Murin e Berlinit ... në fillim të vitit 1976, Bush ishte i pari në CIA. Bush, i caktuar me qëllim .... Zëvendës President, fillon politika e inteligjencës .... rënia e shpejtë e Murit Berlin ... Ndërsa për 

Presidentin Ronald Reagan ai ishte i mirë për filmat Artistike. 

 

Profesor Pellump Gani Pilinci, punën e tij amerikane për çështje kombëtare dhe ndërkombëtare për 45 vjet, dhe vazhdon ... Ballkani, Evropa dhe më tej ...., i shpeshtë "sulmi në tentativë" i plagosur tre herë ... 1975, Itali, 1985 Bruksel, u plagos rëndë në Nëntor 1989 Berlin....

 

Profesor Pilinci thotë: 'Do të vazhdoj me të njëjtin program deri në fund të jetës sime ... derisa të përfundoj në varësi të 100% të Ushtrisë amerikane dhe ngritjen e flamurit 🇺🇸🇦🇱  në çdo cep të Shqipërisë për shekuj. Do t'i mbaj fjalët dhe testamentin e babait tim, gjyshit tim, ambasadorit të parë Ulysses Grant-Smith dhe George HW Bush. Por nuk duhet të harrojmë ëndrrën e 98% të dashurisë së shqiptarëve për ta thirrur Shqipërinë .... Amerikën e Vogël në zemrën e Evropës ... 

7 gusht 2020

 

THIRRJE "BIEN KAMBANAT NE TE GJITHE SHQIPERINE! " Partia Shpresa Demokrate është parti "demokrate e djathtë" mbi bazën parimeve të demokracisë së djathtë amerikane. Eshtë dosja e hapur për Shqipërinë, është realiteti i shqipëtarve. Eshtë shpresa e fundit e mëmëdheut tonë. Qëllimi i Partisë Shpresa Demokrate është: të marrë përsipër, me përgjegjësi të plotë përpara Kombit, misionin e nxjerrjes së tij nga kriza ekonomike, politike dhe morale, në të cilën e kanë zhytur politikat antishqiptare të zbatuara nga qevërisjet e derisotme. BIEN KAMBANAT NE TE GJITHE SHQIPERINE! Bashkohuni me ne, motra dhe vëllezër! Veri, Jug, Lindje dhe Perëndim! Jemi te një race, të një gjaku, te një gjuhe e të një Kombi! O shqiptarë, mos harroni ne jemi " Pellazgë Ilirë " Jemi vëllezër! Mëmëdheu na thërret! Le t'i japim besën njëri-tjetrit për përmbushjen e amanetit të të parëve tanë, për realizimin e interesave dhe të aspiratave të kombit, për të punuar e për të luftuar, që fëmijëve tanë t'u krijojmë një Amerikë të vogël e t'u lëmë parajsën, krenarinë kombëtare, dinjitetin e një kombi të bashkuar, Shqiperinë e lirë e të siguruar brënda KUFIJVE TE SAJ NATYRORE! Zoti, e bekoftë rrugën tone! Zoti e bekoftë kombin shqiptar!.. Zoti e bekoftë 🇺🇸🇦🇱 kombin Amerikam. Kryetari i Partisë Shpresa Demokrate Prof. Pellump Gani Pilinci

Tuesday, August 11, 2020

Nuk do të përpiqesha t’ju shkruaja… por i kam borxh gjakderdhjes dhe veprës së stërgjyshit tim, gjyshit tim, babait tim…, ata për çështjen e kombit shqiptar dhe kombit Amerikan “derdhen gjakun dhe humben pasurit mira vjecare.... Sepse stërgjyshi dhe gjyshi im u diplomuan në universitet në Amerikë. Gjyshi im pasi mbaroi universitetin kthehet në tokën e të parëve të tij ... mbase disa vjet me një mision shkon në Amerikë, me punën e gjyshit tim ..., miku i tij i hershëm emërohet ambasadori i parë në tokën e shqiponjave, gjyshi im dhe Ambasadori Ulysses Grant-Smith. arrin në Tiranë Dhjetor 1922 .... Sapo komunistët serbo-rus e skllavëruan, u grabitën të gjitha pronat e shumta, u dogjën vilat ..., gjyshi, xhaxhallarët, babai dhe nëna e shtatë muajsh shtatzënë u arrestuan! Unë kam lindur në burg ndoshta katër ditë mbase-arestimit... atëherë gjyshi im, mbasi beri shum vite burg u pushkatua vetëm sepse ai kishte ide dhe ndikim amerikan, gjyshi im fliste shtatë gjuhë, por nëse historia e familjes Pilinci është me qindra vëllime të historisë ...

Z. Shkreli!

Ne jemi të vetëdijshëm për misionin tuaj të hershëm ... dhe për misionin e ri në Tiranë ...., kemi lexuar edhe fjalët, kritikat dhe këshillat për ambasadën tonë në Tiranë, për Ambasadorin Yuri Kim ..., ju jeni bërë! për fat të keq ..., gjuha që përdorni në lidhje me ambasadën tonë zonjë Kim ..., jo sepse Ju jeni kritik ndaj saj ..., Ambasadori Kim. Por sepse, në sjelljen tuaj, ka më shumë etiketa ofenduese fyese sesa argumente të fakteve burimore ... por ju këshilluat gjithashtu Ambasadorin Kim ..., sikur të ishe eprori i saj !? Por ju harroni se Zonja Kim, është ambasadori që përfaqëson Amerikën, dhe ju nuk jeni askush ...., me atë fjalor si dikur kur keni larë enët dhe pastruar pallatet e New York.

 

Z. Shkreli! Ne e njohim shumë mirë njëri-tjetrin, dua të them Vlera-politike ..., Ne jemi në vendin e duhur për çështje kombëtare dhe ndërkombëtare .... e dimë punën dhe misionin e ish-Zërit të Amerikës ..., politika e Enverit i dërgoi njerëzit që të përçanin emigrantët .... ata erdhën për një kohë të shkurtër dhe afroheshin Uashingtoni… filluan të punonin si pastrues me vone folës i Zërit të Amerikës, ata vërtet dërguan nga Tirana..., por ata misionarë serbo-rusë ... dhe mbase 90te prej atyre që punuan në Radio Tirana u diplomuan në Kinë dhe Moskë ata mallkuan dhe fyen Amerikën dhe sot ata folës të thirrur (Zëri i Amerikës ) ata gjejnë mënyra për të përçarë shqiptarët dhe për të ulur vlerat shqiptare...

 

Ne e dimë .... para se të botoni traktin e traktit 'Dua të them se deklaratën e datës 08/07/2020 kundër United States Secretary Mike Pompeo. dhe kundër 98% të shqiptarëve pro-Amerikanë ... A e dini se Amerikanët dhe Shqiptarët janë bashk një trup ..., Ju, përgatitur mirë “titulli” nga shoket e vjetër, shoket e rinj të Tiranës..., Ju thoni: 'Pse Mike Pompeo anashkalon Shqipërinë dhe Kosovën? '

 

Z. Shkreli, ju filluat avazin e vjetër të misioneve të hershme ..., po ashtu Ju thoni: 'Marrëdhënie të ngrira, veçanërisht të Shteteve të Bashkuara me Shqipërinë' ... e tje, tje., fjalori antishqiptare dhe pro serbo-rus... Si guxoni të shkruani me një titull; 'Pse Mike Pompeo injoron Shqipërinë dhe Kosovën?' Ju shkruani titullin, si ish shoket tuaj (pjatalarëse) ... Prof. Dr. Mike Pompeo u diplomua në Shkollën Juridike të Harvardit, u diplomua në Shkollën e Akademisë Ushtarake, U, S Shtëpia e Përfaqësuesve, Politike Party Republikane, Drejtori CIA, dhe tani Sekretari i Shteteve te Bashkuara Mike Pompeo. Ju, një varës i rremë intelektual.

 

Z. Shkreli, dihet fakt, ka filluar zyrtarisht; Miqësia Amerikano-Shqiptare që nga viti 1922 ... Fillon me Ambasadorin e parë Ulysses Grant-Smith në Dhjetor 1922. Amerika ka deklaruar zyrtarisht me vite mbrojtjen e shqiptarëve dhe Shqipërisë ... Amerika i tha komunistit Ruse Nikita Hrushovi 'Shqipëria nuk prek, Populli shqiptar është me NE .... Por unë dua t'ju kujtoj gazetarëve-analistëve të atyre të vetëshpallurve dhe atyre katër partive të emëruara nga komunist Ramiz Alia ... Pse mendoni ..., si orekset serbo-ruse të cilën ata ëndërrojnë të shkatërrojnë miqësinë Amerikano-Shqiptare ... Sigurisht që lista e (NON GRATA) po rritet çdo ditë ..., gjithashtu SPAK dhe Byroja e Hetimit filluan të heqin mbeturinat, hajdutët, keqformuesit, mashtruesit, si lloj analisti antiamerikan tip Fatos Lubonja, spiunë të hershëm dhe të rinj në shërbimin serbo-rus, vendi tyre burg-Rec ...

Lini një Përgjigje  -  Anuloje përgjigjen  Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. 

Fushat e domosdoshme shënohen   

(Your email will not be shown.)             Koment

Please write your message in the box,

and Click the Blue Button to SEND!

bottom of page